Polecane książki

“Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach” Agnieszka Maciąg

Witajcie kochani,

polecam Wam dziś bardzo dobrą i ważną książkę, szczególnie w tym trudnym, dla nas i całego świata, okresie. Każdy z nas potrzebuje wsparcia, każdy potrzebuje dobrego słowa. Wszyscy tkwimy w tej niezwykle trudnej sytuacji, słuchamy nowych doniesień o tym, co dzieje się w naszym kraju i na całym świecie. Jesteśmy bombardowani różnymi wiadomościami, o tym, że jest szczepionka, że kolejna osoba wyzdrowiała, ale też o tym ilu ludzi zmarło, jakie ta choroba niesie zagrożenie. Jesteśmy skłonni brać do siebie więcej złych informacji i nimi się martwić. Nie mamy zaufania do siebie, tracimy zaufanie do ludzi. Odosobnienie odbija się na naszym samopoczuciu. Jesteśmy skłonni izolować się, żeby tylko ochronić siebie i najbliższych przed tą straszliwą chorobą. Jest w nas coraz więcej lęków. Jesteśmy zagubieni w przekazach, które otrzymujemy w mediach. Jedni mówią, że trzeba się szczepić, drudzy, że lepiej nie, bo nie wiadomo co w tej szczepionce jest. Straszą, że ludzie nie zaszczepieni nie będą mieli dostępu do lekarza, do środków transportu publicznego. Jesteśmy niepewni, niespokojni, wystraszeni, zostawieni sami sobie, nie wiemy co robić, kogo słuchać.

I wtedy właśnie należy zaufać sobie. Należy zaufać swojemu doświadczeniu, swojej mądrości. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile jesteśmy w stanie znieść, ile przeżyć. Każdy z nas ma swoją wewnętrzną moc, którą musi poznać i wtedy przejdzie przez życie z pewnością, że wszystko dzieje się po coś. Ludzkość przeżyła niejedną ciężką chwilę, niejedną epidemię, choroby, wojny i trwa nadal. Każdy z nas ma moc, którą musi poznać, a życie stanie się łatwiejsze i pełniejsze.

W książce “Twoja wewnętrzna moc” Agnieszki Maciąg dowiecie się, że to Wy jesteście twórcami swojego życia. Upewnicie się, że niezależnie od tego, co przyniesie los, możecie być szczęśliwi, silni, zdrowi i spokojni. Dowiecie się, że wszystko ma swoją przyczynę, cel i głębszy sens. To książka mówi o tym, jak podejmować ryzyko i odnajdywać ukryte w sobie skarby, jak zarządzać swoim lękiem lub jak wspierać osobę, która jest w trudnej sytuacji, jak zmieniać wyzwania na możliwość rozwoju.

Agnieszka Maciąg pisze o tym, że to, co dzieje się teraz ma swój wyższy cel. Czy każdy z nas, patrząc na swoje życie, może powiedzieć to samo? Jedni izolują się, żeby nie zarazić bliskich, inni spędzają z bliskimi więcej czasu, niż kiedykolwiek. Są ludzie, którym posypało się życie, posypały się marzenia, sprawy zawodowe, którzy czują, że pandemia spowodowała, że ich życie stało się bezcelowe, nie widzą w niczym sensu. Są też tacy, którzy “dziękują Stwórcy” za możliwość wyhamowania w pędzącym świecie, za możliwość pobycia z bliskimi, za możliwość zastanowienia się nad swoim życiem i obrania kierunku, który jest zgodny z ich sercem. Wygląda to różnie.

Pandemia spowodowała również w moim życiu zawirowania i duże zmiany. Dostałam wypowiedzenie w pracy, co na początku wydawało się wybawieniem, dawało poczucie, że wreszcie będę mogła zająć się tym, co mi w duszy gra. Z biegiem czasu podekscytowanie weszło w fazę obawy co to będzie, przecież nadchodzą gorsze czasy dla gospodarek całego świata, o pracę będzie ciężko. Włączył mi się tryb- nie wiem co robić! Wpadłam w spiralę myśli, że nie dam rady, czym mogę się zająć, czy ja coś potrafię? Co jakiś czas ratowałam się ćwiczeniami, książkami motywacyjnymi, wyzwaniami rozwojowymi, warsztatami motywacyjnymi, medytacjami. Nie potrafiłam jednak w niczym wytrwać. Przedłużająca się niepewna sytuacja nie pomagała i nadal nie pomaga. Jestem jednak pewna, że cała sytuacja jest po coś! Wierzę głęboko, że to spowoduje tylko i wyłącznie dobre zmiany w moim życiu. Moja wiara w lepsze jutro i głębszy sens, daje mi siłę i pozwala każdego dnia uśmiechać się, mieć pewność, że będzie pięknie.

Jak pisze Agnieszka w książce Kryzys jest potrzebny. Zmusza do obserwacji, do czujności, do działania, do przemiany. Zapewne czujesz się zagubiona, zalękniona, przerażona- to naturalne. Możesz jednak wybrać inaczej- możesz koncentrować się na tym, czego pragniesz, na rozwiązania, na szczęśliwym zakończeniu. Wtedy przyjdzie upragniona zmiana. Dobra energia, która rodzi się w twojej duszy, podnosi wibracje i przyciąga pomyślność do twojego życia.

Książka jest pełna mądrości, wiary w siłę wewnętrzną człowieka, każdego z nas. Bardzo podoba mi się, że Agnieszka tyle mówi o wierze w Boga, w Stwórcę, który jest dobry i daje nam to, co jesteśmy w stanie unieść. Nie straszy Stwórcą, który zesłał zło na ludzkość za nasze czyny. Dzięki Agnieszce zobaczyłam sens wszystkiego, co się dzieje na świecie, co się dzieje w moim życiu. Zrozumiałam, że wszystko w moim życiu jest po coś. Zrozumiałam, że to, co wysyłam w świat, wraca do mnie. Zrozumiałam, że muszę żyć tu i teraz, że każdy dzień jest wyjątkowy. Pojęłam jak to jest żyć dniem dzisiejszym, że wczoraj już było i tego nie zmienię, że jutra może nie być, więc muszę wykorzystać każdą chwilę – tu i teraz.

Chcesz odzyskać wiarę w siebie, wiarę w to, że życie jest piękne, że to ty tworzysz swoje szczęście? Chcesz uzyskać dobre rady jak żyć w zgodzie ze sobą, bez strachu, stresu, nerwów? Chcesz dowiedzieć się jak to zrobić, żeby być spokojnym, szczęśliwym, zdrowym? Z tej książki płynie miłość, dobra energia i ciepło, które sprawi, że zrozumiesz po co tu jesteś, zrozumiesz, że wszystko, co się wydarzy w Twoim życiu jest po to, żebyś był lepszym człowiekiem, bo…

JESTEŚ TEGO WART/A 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *