Motywacja

Afirmacje. Dobre słowa na ciężkie czasy

Witajcie kochani,

trwa pandemia, która daje się mocno we znaki. W normalnym życiu, w codziennym funkcjonowaniu jest nam źle. Staramy się sobie radzić jak tylko możemy. Wspieramy się ćwiczeniami, dobrym jedzeniem, spotkaniami z przyjaciółmi- na ile to możliwe. Ja lubię wspierać się jogą i medytacjami. Szczególnie lubię jak towarzyszy mi Gosia Mostowska, która cudownie prowadzi mnie rano przez jogę, a Jej głos daje niesamowite ukojenie, kiedy leżąc na macie słucham i oddycham zgodnie z Jej zaleceniem.

Każdy ma swój sposób. Każdy powinien znaleźć dla siebie choć chwilę, żeby odetchnąć, ukoić nerwy, pomyśleć o sobie. Lubię też usiąść z dobrą książką. Może to być książka motywacyjna, która sprawi, że zacznę inaczej postrzegać swoje życie, zacznę myśleć co mogę zrobić, żeby żyło mi się lepiej, żebym ruszyła do przodu. Takie książki powodują, że zaczynam wierzyć, że mogę wszystko. Lubię też książki biograficzne. Szczególnie życiorysy osób, które mnie bardzo inspirują. Bardzo lubię czytać historie znanych osób, które przeszły w życiu różne sytuacje, gorsze momenty, po to, żeby finalnie wyjść na prostą i osiągnąć sukces.

Dzięki ukończeniu Akademii Trenera i spotkaniu ludzi, którzy pokazali mi, że można dążyć do realizacji celów, że są rzeczy, o których nie miałam pojęcia, zaczęłam poszukiwać swojego miejsca, swojej przestrzeni. Zaczęłam interesować się nowymi zagadnieniami, czytać więcej motywujących i inspirujących książek. Zaczęłam również interesować się afirmacjami. Nigdy wcześniej nawet nie słyszałam takiego pojęcia. Nie miałam pojęcia jaki będą miały na mnie wpływ.

A Wy wiecie czym są afirmacje?

Afirmacje to skuteczna i sprawdzona metoda samorozwoju i samodoskonalenia. Słowo “afirmacja” pochodzi od łacińskiego “affirmare”, co oznacza wzmocniony, zrównoważony. Afirmacje to pozytywne stwierdzenia, dzięki którym wzmacniamy swoje postanowienia, marzenia i plany. Dzięki nim możemy uwierzyć we własny potencjał. Używam kart afirmacyjnych Agnieszki Maciąg. Codziennie rano losuję jedną kartę, powtarzam zawarte na niej słowa-afirmacje i mam je w głowie cały dzień. To afirmacje, które dodają mi sił, dodają mi odwagi i prowadzą przez życie.

Lubię karty afirmacyjne Agnieszki Maciąg, ale staram się też tworzyć swoje afirmacje. Każdy z nas może stworzyć swoje własne afirmacje, które pozwolą na realizację swoich celów i marzeń. Afirmacje mają moc. Jeśli masz w głowie plan i chcesz go zrealizować, zapisz na kartce afirmacje z nim związaną i powtarzaj ją codziennie. Zobaczysz, że zadzieją się cuda. Wierzę mocno w energię, która krąży we wszechświecie. Wierzę, że jeśli się czegoś bardzo chcę to się to osiągnie, a afirmacje bardzo w tym pomagają.

Wypróbuj afirmacje. Spróbuj wprowadzić je do swojego życia, bo…

jesteś tego warta 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *