O mnie

“Przyjaciółki z podwórka” ogólnodostępne w internecie

Czy kiedykolwiek myślałam o tym, że moje książki będą ogólnodostępne? Oczywiście, że tak! Nie marzyłam o byciu pisarką, ale jak już napisałam książki i je wydałam, to bardzo chciałam, żeby jak najwięcej osób je przeczytało.

Cały czas staram się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Chcę, żeby dzieci miały możliwość poznania przygód przyjaciółek z podwórka. To piękne i mądre książki. Są napisane prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem, więc każde dziecko – małe czy większe- na pewno wszystko zrozumie. Bardzo mi na tym zależało, bo znam książki, które mają tak trudne słownictwo, że nawet ja mam problem.

Książki jak wiecie są też kolorowe, piękne. Ilustracje wykonane przez ilustratorkę są najpiękniejsze jakie widziałam, każdy się zachwyca. Na tym mi właśnie zależało, żeby ilustracje przyciągały uwagę. Postaci miały być realistyczne, a nie odrealnione z dziwnie dużymi oczami, ustami czy głowami.

Nie bardzo podobają mi się książki, w których wszystko jest jakoś dziwnie narysowane, a zwierzęta jakby z kosmosu.

Myśląc o dotarciu do szerokiego grona czytelników musiałam trochę się nagimnastykować. Dlaczego? Bo nie jest łatwo dostać się do księgarń internetowych. Wszystkie te najbardziej znane nie chcą nawet słyszeć o współpracy z jakimś tam małym self-publisherem! Poza tym kim ja jestem, żeby pchać się do salonów empiku czy innej taniejksiążki?

Jeśli ktoś jak ja nie wydaje swoich książek z wydawnictwem ma “mały” problem z dotarciem do księgarń. Jednak nie jest tak, że się nie da! Obserwując grupy na FB, czytając o procesie wydawniczym, zapoznałam się z całym procesem dotarcia do księgarń i możliwości jakie przede mną stoją, żeby tam się znaleźć.

Postanowiłam, mimo niezbyt korzystnych dla mnie warunków, że podejmę współpracę z dystrybutorem, który jest partnerem dla księgarń, a przy okazji może mi pomóc wejść do sklepów. Dzięki temu moje książki są dostępne i można je kupić w różnych cenach w internecie.

Zdarza się, że nie zarabiam, a wręcz mam większe koszty związane z magazynowaniem moich książek u dystrybutora, no ale cóż zrobić.

Chcąc skorzystać z zakupu moich książek w Empik.com wejdźcie w link i będziecie mogli je tam nabyć https://www.empik.com/szukaj/produkt?q=matuszewska%20jolanta&qtype=basicForm To najbardziej znana sieć księgarń i dużym ułatwieniem jest to, że są w wielu miastach w Polsce i można zamawiać książki z dostawą do sklepu za darmo.

Często też książki są w promocyjnych cenach, więc warto obserwować na bieżąco.

Tania Książka też sprzedaje moje książki, o tu -> https://www.taniaksiazka.pl/Szukaj/q-matuszewska+jolanta Ale to nie jedyne księgarnie! Książki są na czytam.pl, Gandalf.com.pl, Tantis.pl, Bonito.pl, Booktime.pl, Inverso.pl, Bee.pl, Ameo,pl, Edugaleria.pl i jeszcze kilka innych.

Stacjonarnie cały czas można kupić moje książki w śremskich księgarniach- Eureka i Przy Rynku. Fajnie, że w moim mieście mogę reklamować “Przyjaciółki z podwórka”. Książki można też kupić bezpośrednio u mnie- albo na stronie www.sklep.jestemtegowarta.pl albo na spotkaniach autorskich, gdzie mogę książki od razu podpisać i wpisać imienną dedykację.

A na Legimi.pl znajdziecie moje książki w formie e-booków https://www.legimi.pl/katalog/?searchphrase=matuszewska%20jolanta&sort=score To nowość od kilku dni. Mimo braku zapytań o tę formę, zdecydowałam, że jednak będą e-booki, ponieważ wiem, że jest bardzo dużo ludzi, którzy korzystają wyłącznie z książek w tej formie.

Dlaczego więc mam pozbawiać ich możliwości przeczytania moich książek?

Sama korzystam bardzo rzadko z e-booków, najczęściej przy wyzwaniach rozwojowych, które są wydawane tylko w tej formie. I tak zawsze sobie je drukuję, bo bardzo lubię papier. Poza tym lubię pisać, notować i wtedy mogę swobodnie to robić podczas webinariów.

Nastały e-czasy i chcąc – nie chcąc musimy się do tego przyzwyczaić. Idzie mi to powoli, ale staram się być na bieżąco.

Mam nadzieję, że będziecie zainteresowani moimi książkami w formie e-booków, ale też papierową wersją. Nadal są dostępne, więc zapraszam do zakupów.

Zapraszam też na moje konto na Instagramie https://www.instagram.com/reel/ChXiMUSsTMq/?utm_source=ig_web_copy_link

Pięknego dnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *