Polecane książki

“Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji” Charlotte Cho

Witajcie kochani,

książka, którą chcę Wam polecić, traktuje o pielęgnacji twarzy i ciała, Korei, Koreance wychowanej w Los Angeles.  Ja przede wszystkim chciałam dowiedzieć się jak dbać o skórę twarzy, jak oczyszczać, jak myć, czym, kiedy. I okazało się, że mimo jakiejś tam wiedzy, nie wiem nic. 

Koreanki mają piękne, porcelanowe, aksamitne twarze. Czy to geny, czy pielęgnacja? 
Nie mam wielkich problemów z cerą, ale nie zaszkodzi czegoś się dowiedzieć, coś sobie kupić chyba o to właśnie chodziło! Parę rzeczy już kupione. Parę jeszcze trzeba nabyć drogą kupna. Wszystko się zrobi, kosmetyczkę zapełni, będę gładka, piękna, błyszcząca, rumiana, młoda.

 
Książka daje wiele rad, wskazówek jak dbać o skórę. Autorka opisuje dokładnie co robią Koreanki, żeby wyglądać pięknie i młodo, żeby chronić skórę. Opisuje też Seul. Muszę przyznać, że mam ochotę się tam wybrać. Szczególnie zachęciły mnie opowieści o przepysznym jedzeniu, o modzie, pielęgnacji i kulturze tak odległej od naszej, polskiej. Chętnie wybrałabym się tam, spróbowała, dotknęła, obejrzała. Kiedyś. Fajnie jest poznawać nowe kultury, jedzenie i zupełnie inne przyzwyczajenie.


Polecam książkę- Charlotte pisze lekko, zachęcająco i od razu chce się biec do sklepu i kupić wszystko, co sprawi, że będziemy wyglądać pięknie i młodo. Musimy jednak pamiętać, że każda z nas ma swoje ulubione kosmetyki, ważne jest, żeby zachować odpowiednią kolejność zabiegów. I tak według Koreanek pielęgnacja składa się z 10 kroków, przy czym nie wszystkie zabiegi trzeba wykonywać codziennie:

  1. Demakijaż i olejek myjący
  2. Kosmetyk na bazie wody (myjemy okrężnymi ruchami)
  3. Peeling (skupiamy się na nosie i policzkach)
  4. Tonik, który przywraca właściwe PH i nawilża
  5. Esencja (odżywcza i regenerująca)
  6. Ampułki (koncentraty i serum)
  7. Maseczki w płachcie (czysta przyjemność)
  8. Krem pod oczy (delikatnie wklep małym palcem)
  9. Nawilżanie (maseczka na noc raz w tygodniu)
  10. SPF

Dla Koreanek bardzo ważna jest ochrona przed słońcem. Nie opalają się w solariach, nie leżą na słońcu. Można dbać nie wiadomo jak o skórę, stosować 10 kroków, ale należy pamiętać, że słońce działa na naszą skórę, powodując, że ona się starzeje. Dlatego Koreanki noszą kapelusze z szerokim rondem, ciemne okulary, robią makijaż z filtrem, nakładają kremy z filtrami co kilka godzin, ale najchętniej przebywają w cieniu.

Warto się nad tym zastanowić, bo tu chodzi jedynie o nasze zdrowie, a nie tylko piękny wygląd. W końcu skóra to nasz największy organ i należy o niego bardzo dbać, bo…

…JESTEŚMY TEGO WARTE 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *