Motywacja

“Kobieta niezależna” Kamila Rowińska

Kilka lat temu poznałam Kamilę Rowińską i Jej działalność. Byłam ciekawa jak to jest, że są kobiety niezależne, mądre, inteligentne, potrafiące prowadzić swoje firmy i być w tym mistrzyniami. Do tego imponowała mi pewność siebie Kamili, ogromna wiedza. I to nie tak, że Kamili wszystko spadło z nieba.

Słyszałam, że Kamila ma męża, dzięki któremu to wszystko osiągnęła. Myślę sobie, że osoba, która to powiedziała jest strasznie smutna, ponieważ nie jest w stanie przyjąć do wiadomości, że są kobiety, które mogą coś osiągnąć same, bez wsparcia, z nawet jeśli z jakimś wsparciem to co z tego? Jeśli jest się w dobrym związku to pomaganie sobie to nic złego przecież prawda?

Dla niektórych to, że ja mam męża, który ma własną działalność, a ja jestem bez pracy i “coś tam sobie robię” to też powód do tego, żeby myśleć o mnie jak o skrajnie nieodpowiedzialnej, lekkoduchu, który ma na wszystko luz. A to nie jest tak. Wiem jaką mam odpowiedzialność, nie obciążam niczym męża. To, co robię, czyli wydaję książki dla dzieci nie obciąża mojego męża w najmniejszym stopniu. Rachunki też jestem w stanie regulować, więc póki co jest dobrze.

Wracając do Kamili to mądra babka, która dodatkowo wspiera kobiety i za to Jej chwała. Książka “Kobieta niezależna. Poznaj tajniki kobiet sukcesu” to zbiór świetnych porad dla kobiet. To książka dająca nadzieję, że można sobie poradzić. Pokazuje, że nasze przekonania o tym, że jesteśmy niewystarczająco mądre, odważne, atrakcyjne, przebojowe to bzdura, że musimy się obudzić i działać.

I nikt nie mówi, żeby się nie bać! Bo strach zawsze towarzyszy kiedy robi się nowe rzeczy, kiedy wchodzi się w nowe projekty. Jednak ważne, żeby działać mimo strachu. Potrafimy też mieć wymówki na wszystko. Ja też tak miałam. Wymówki, że czegoś nie mogę zrobić, bo nie mam kompetencji, umiejętności, wiedzy, kończąc przy okazji kolejny kurs, studia czy robiąc kolejne warsztaty.

To takie kręcenie się w kółko, zaklęty krąg, z którego trudno wyjść. Kończymy kurs, żeby zacząć działać w jakimś temacie, ale zaczynamy mieć wątpliwości, że chyba jeszcze musimy coś zrobić, że jeszcze mamy zbyt małą wiedzę. Później zaczynamy kolejną szkołę, warsztaty, kursy, studia i już mamy zacząć działać, ale ogarnia nas kolejna myśl, że jednak dobrze byłoby jeszcze się czegoś dowiedzieć. I tak w kółko…

Byłam w takim zamkniętym obiegu. A moja pobudka z tego dziwnego stanu zaczęła się od tej właśnie książki. Powiem szczerze, że nie byłam świadoma co ta książka może zrobić w moim życiu. Nie potrafiłam wtedy jeszcze z niej czerpać. Są miejsca w książce, które należy wypełnić, z których można wiele wywnioskować. Te miejsca zostawiłam puste, bo nie wiedziałam jak je uzupełnić! Widzisz gdzie byłam? Zdajesz sobie sprawę, że wiele kobiet jest właśnie gdzieś, ale same nie wiedzą gdzie. Najgorsze jest to, że nie wiedzą co mogą z tym zrobić.

Takie książki, jak ta są właśnie po to, żeby kobiety radziły sobie w życiu, żeby potrafiły wyjść z dołu, w którym siedzą na własne życzenie, albo ktoś je tam władował, bo nic nie potrafią, nic nie umieją i są nikim. Tak, są ludzie, którzy robią to kobietom- to są partnerzy, mężowie, rodzice, przyjaciele, ale najważniejsze, żeby samej nie dać się przekonać, że jesteś niewystarczająca.

Chciałabym, żeby każda kobieta znała swoją wartość, żeby każda potrafiła bronić się przed ludźmi, którzy spróbują ją wtłoczyć w jakieś ramy, w których ona nie czuje się dobrze. Ile razy słyszałam jak mężczyzna mówi do kobiety “Ty się na tym nie znasz, idź lepiej do kuchni”. To musi bardzo boleć. Wiem, że ja nigdy nie dam się sprowadzić do takiej roli.

A gdybym powiedziała Ci, że ze swoich wyborów nie musisz się nikomu tłumaczyć? Możesz przedstawić swoje pomysły i wybory osobom dla Ciebie ważnym, ale nie musisz się tłumaczyć i przepraszać.

Czy droga do sukcesu jest łatwa, prosta i przyjemna? Może być, ale niestety w większości przypadków jest to trudny proces, który trwa, wymaga wysiłku, czasu, pieniędzy, poświęceń. Ale za to ile da radości i spełnienia, jeśli wypali.

Czy potrafisz delegować zadania? Potrafisz oddać stery komuś, kto może zrobić coś za ciebie? Jeśli tego nie zrobisz może być Ci ciężko! Zaufaj i spróbuj polegać na innych, a z czasem przekonasz się, że to był dobry pomysł.

I błagam Cię, działaj zgodnie ze swoimi wartościami, nigdy się ich nie wyrzekaj. To nie ilość pieniędzy ma świadczyć o Tobie, a Twoje wartości i jakim jesteś człowiekiem. Bo pieniądze mogą się skończyć, ale Ty jako człowiek zostaniesz. Ze wszystkim co zrobiłaś, jak robiłaś, jakim byłaś człowiekiem, kobietą.

To tylko kilka cytatów z książki Kamili Rowińskiej. Jeśli chcesz poznać całość zapraszam do zakupu. E-book dostępny jest pod linkiem http://rowinskabusinesscoaching.com/aff/jolam/sklep/e-book-kobieta-niezalezna-poznaj-tajniki-kobiet-sukcesu/

Polecam również do pobrania BEZPŁATNY e-book “7 kroków do osiągania ambitnych celów”- zapoznaj się, a przekonasz się, że to wartościowe materiały, które mogą odmienić Twoje myślenie i Twoje życie. http://rowinskabusinesscoaching.com/aff/jolam/sklep/e-book-7-krokow-osiagania-ambitnych-celow-kamila-rowinska/

Wiesz, że najlepiej wziąć udział w szkoleniu Kamili Rowińskiej? Dla kogo jest szkolenie „Kobieta Niezależna”?

– Dla kobiet, które chcą wreszcie poznać PROSTY i łatwy do wprowadzenia system zarządzania swoimi pieniędzmi;
– Dla kobiet, które pragną rozpocząć świadome i odpowiedzialne życie,
zgodne ze swoimi wartościami i ze swoim wnętrzem;
– Dla kobiet, które czują, że chciałyby więcej od życia, ale nie wiedzą jak
się do tego zabrać;
– Dla kobiet, które chciałyby zarabiać więcej pieniędzy, ale nie wiedzą jak
to zrobić;
– Dla kobiet, które czują, że potrzebują zastrzyku energii;
– Dla kobiet, które chcą się dowiedzieć jak pogodzić wszystkie role, które
pełnią (matki, żony, businesswoman);
– Dla kobiet, które chcą uwolnić się z trudnej życiowej sytuacji, ale nie
wiedzą jak znaleźć w sobie siłę ku temu.

Kiedy i gdzie odbywają się takie szkolenia?

Białystok 16.10.2022 https://rowinskabusinesscoaching.com/aff/jolam/sklep/2-bilety-na-szkolenie-kobieta-niezalezna-16-pazdziernika-2022-r-edycja-48-bialystok/

Rzeszów 23.10.2022 https://rowinskabusinesscoaching.com/aff/jolam/sklep/2-bilety-na-szkolenie-kobieta-niezalezna-23-pazdziernika-2022-r-edycja-49-rzeszow/

Warszawa 26.10.2022 https://rowinskabusinesscoaching.com/sklep/2-bilety-na-szkolenie-kobieta-niezalezna-26-listopada-2022-r-edycja-48-warszawa/

ZAPRASZAM SERDECZNIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *