Moje książki

“Przyjaciółki z podwórka i tajemniczy tunel” moja pierwsza książka :)

Witajcie kochani,

moja książeczka jest już gotowa i rozpoczęła się sprzedaż! Do każdej książki dołączam jedną z trzech pięknych i kolorowych zakładek. Same książki są równie piękne i kolorowe! Ilustratorka zrobiła super robotę i wiem, że to dzięki Niej to wygląda tak pięknie.

Jak doszło do napisania i wydania książek? Mogłabym powiedzieć, że nie wiem, że nie pamiętam. O ile pamiętam kiedy i jak wpadłam na pomysł napisania książki, to już kiedy wpadłam na jej wydanie już nie! W zeszłym roku kiedy straciłam pracę, a będzie to już prawie rok! w mojej głowie pojawił się pomysł, że może zaczęłabym pisać bajki. Przede wszystkim chodziło mi o to, żeby napisać bajkę dla mojej córki Poli, o Niej i Jej przyjaciółkach.

Dziwnym trafem przyszła do mnie historia, którą wymyśliłam, kiedy byłam dzieckiem. To moja dziecięca wyobraźnia wymyśliła tajemniczy tunel, który prowadzi do każdego miejsca na ziemi. Zaproponowałam córce, że może mogłabym Jej napisać taką książeczkę, dla Niej i Jej przyjaciółek, o nich i ich przygodach. Była zachwycona tym pomysłem.

Jako, że jestem piśmienna, to znaczy bardzo lubię pisać na papierze, długopisem, dlatego zabrałam się od razu za pisanie, wszystkie części powstały właśnie w ten sposób. Dla mnie to nie problem, a proces twórczy wygląda zupełnie inaczej w momencie, kiedy siadam przed komputerem, a kiedy siadam przed kartkami papieru. Dlatego wolę kartki i długopis, bo jakoś łatwiej to wszystko przelewa mi się na papier właśnie. Proces twórczy idzie mi łatwiej, a słowa, które pojawiają się w mojej głowie po prostu spływają na papier. Zdarza się, że nie nadążam pisać tego, co pojawia się w mojej głowie, ale mam też możliwość weryfikacji od razu tego, co się pojawia. Wszystko mi się w głowie lepiej układa, takie mam wrażenie. Dlatego siadając do pisania, biorę kartkę i długopis, i piszę.

Później oczywiście wszystko musi zostać przepisane na komputerze. Ktoś powie, co za strata czasu! A dla mnie to żadna strata, bo znowu mam możliwość przeczytania i zobaczenia, czy na pewno zawarłam wszystko co chciałam. Czy opowiadanie jest o tym, o czym chciałam napisać, o tym co w mojej głowie, czy ewentualnie mam coś do dodania, albo coś mi się nie podoba i trzeba zmienić lub całkowicie usunąć. Mogę wtedy to na bieżąco skorygować w wersji komputerowej.

I tym sposobem napisałam “Przyjaciółki z podwórka”. Co jest ciekawe, to to, że pisząc “Tajemniczy tunel”, dochodząc do pewnego momentu, w którym myślałam, że ta historia już się zakończy, pojawił się pomysł jak inaczej zakończyć tą część, żeby mogła powstać kolejna. I tak końcowe wydarzenia pierwszej części stały się tematem przewodnim drugiej części.

I tak, trzy części są napisane, pierwsza wydana i w sprzedaży. Druga w druku, ukaże się już w kwietniu, a na trzecią wysłałam już zamówienie na druk, w maju pojawi się w sprzedaży. Kolejnych sześć historii jest w mojej głowie i czeka na przelanie na papier. Póki co muszę zająć się sprzedażą książek, które są już u mnie. TAKŻE ZAPRASZAM DO ZAKUPÓW 🙂

Moje książeczki opowiadają o różnych tajemnych rzeczach, miejscach, ludziach. Chcę, żeby dzieci mogły wraz z przyjaciółkami podróżować i odwiedzać różne ciekawe miejsca. Myślę, że to co mam dzieciom do zaoferowania jest ciekawe i że dzieci będą miały dużą frajdę z czytania książek. Zachęcam też rodziców do czytania wspólnie z dziećmi, ponieważ to może być początek fajnej przygody. Pierwsze trzy części to baza do tego, co będzie się działo w każdej kolejnej części. W każdej części dziewczynki będą przemieszczały się tajemniczym tunelem.

Rodzicu drogi, mam do Ciebie prośbę! Poznaj książeczki, poczytaj razem z dzieckiem, a później porozmawiaj ze swoją pociechą o nich. Zapytaj jak dzieci wyobrażają sobie taki tunel, gdzie one by pojechały? Czy wiesz co odpowiedziałoby Twoje dziecko? Wiesz, jakie miejsce byłoby tym wymarzonym? Zdarza się, że dzieci mocno nas zaskakują, nigdy nie wiemy co kryje się w ich małych główkach.

Porozmawiajcie też z dziećmi o przyjaźni. Te książeczki mogą wnieść do Waszego wspólnego życia wiele dobrego, wiele tematów do rozmów, dlatego, że w nich chcę przekazać przede wszystkim, że warto mieć przyjaciół, warto o nich dbać. Warto uświadamiać dzieci, że fajnie trzymać się z kilkoma dziećmi, że wtedy mogą na siebie liczyć. Mówię też o uczciwości wobec siebie i innych, o szacunku do innych, młodszych, starszych, znajomych czy też nie.

Książeczki są dość krótkie. Pierwsza część ma 32 strony, napisane większą czcionką, żeby dziecko mogło wygodnie czytać. Czytając Poli do snu zauważyłam, że woli krótsze historie, bo te nie nudzą się Jej tak szybko. Tytułowe bohaterki to Pola, jak moja córka 🙂 oraz Jej przyjaciółki, czyli Amelka i Emilka. Imiona pochodzą od prawdziwych dziewczynek, ale wygląd jest zmieniony 🙂

Mam nadzieję, że zainteresowałam Was książkami. Zapraszam Was do zakupu w sklepie na tej stronie. Myślę, że książeczki trafią do serc Waszych i Waszych pociech, że będziecie się świetnie bawić. A przede wszystkim, że będziecie mieć o czym dyskutować. Miłej zabawy…

…JESTEŚCIE TEGO WARCI 🙂

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *