Polecane książki

“To, co wiem na pewno” Oprah Winfrey

Witajcie kochani,

Oprah Winfrey- myślę, że nie muszę Wam jej przedstawiać. Chociaż wypada napisać kilka słów. Oprah to amerykańska prezenterka oraz producentka telewizyjna, aktorka, miliarderka. Autorka i prowadząca talk-show The Oprah Winfrey Show, który jest zaliczany do najbardziej znanych i lubianych audycji telewizyjnych. Oprah Winfrey jest bardzo wpływową kobietą, która ma ogromny wpływ na społeczeństwo amerykańskie. Miała trudne dzieciństwo, później życie rodzinne, ale ze wszystkim sobie poradziła i dziś pomaga innym.

Książka, o której chcę Wam napisać nie odkrywa Ameryki, ale sprawia, że przypominamy sobie o najważniejszych rzeczach w życiu, o których zbyt często zapominamy. O tym, jak ważne są chwile, miłość, przyjaźń i popełniane błędy. Jest to prawdziwy poradnik pozytywnego myślenia. W tej książce Oprah pokazuje, że mimo trudnej sytuacji życiowej nie straciła pogody ducha i radości życia. Dzięki tej książce możemy poznać ją bliżej.

“Wiem to na pewno: Twoja droga zaczyna się w chwili, gdy podejmujesz decyzję, by wstać, ruszyć i żyć pełnią życia” Oprah Winfrey

Książka daje ogrom pozytywnego wsparcia. Jest to zbiór opowiadań, gdzie Oprah wyjawia swoje największe sekrety, traumatyczne przeżycia, ale daje nadzieję na lepsze jutro. Pokazuje, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Dzięki swoim przeżyciom potrafi dotrzeć do ludzi, potrafi z nimi rozmawiać i rozumie ich problemy. Dociera do ludzkich serc i umysłów, dzięki swoim życiowym mądrościom.

Książka podzielona jest na rozdziały zatytułowane: Radość, Nieustępliwość, Więź, Wdzięczność, Potencjał, Zachwyt, Jasność, Moc. Książka zawiera treści motywacyjne, ale można też dzięki niej poznać samą Oprah. Czytałam też, że to zbiór banałów, ale czy nie bywa w życiu tak, że nie uświadamiamy sobie pewnych rzeczy, “banałów”, dopiero jak zaczniemy zgłębiać swoje życie to zaczynamy wiele rozumieć.

Oprah Winfrey pokazuje jak wyglądało jej życie, ale też jak bardzo je szanuje, jak cieszy się z każdego dnia. Uświadamia jak ważny jest czas, ile go mamy, że należy cieszyć się każdą chwilą. Pokazuje też, że nie ważne skąd pochodzimy, kim są nasi rodzice, jaką mamy rodzinę, ważne jest to, w co wierzymy i co chcemy osiągnąć. Najważniejsze to dążyć do tego, co nam w duszy gra.

Oprah mówi coś, z czym ja się w zupełności zgadzam, a mianowicie, że “wszystkie nasze czyny, i dobre, i złe, do nas wracają”, i ‘otrzymujemy od świata to, co światu dajemy”. A co Ty dajesz światu?

Jeśli masz ochotę na dobrą książkę, od której się nie oderwiesz dopóki jej nie skończysz, to zapraszam do lektury. Takiej literatury nigdy dość, bo…

…jesteś tego warta 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *