Marzenia się spełnia,  O mnie

Wspólne życie z przyjacielem

Dziś wypada 17 rocznica ślubu cywilnego (kościelny był rok później), który wzięłam z moim przyjacielem. Tak, nie boję się tego słowa. Nie pokochałam od pierwszego wejrzenia, ale po dwóch latach rozmów, wspólnych imprez, wyjazdów, kiedy poprosił, żebym została Jego dziewczyną, poczułam, że to może być ten, że to może być ta historia z happy endem.

Chociaż byłam młodą, 17-letnią dziewczyną, z kilkoma chłopakami na koncie, chciałam związku, w którym będę ważna, w którym będę czuła się kochana, będę przytulana, całowana i rozśmieszana.

Mimo, że tego chciałam to nie spodziewałam się, że będzie to trwać i trwać (z jedną przerwą na przemyślenia). Kiedy ma się te naście lat to człowiek wie, że może zdarzyć się wszystko i niekoniecznie musi to być miłość na całe życie. Tak naprawdę człowiek nie zdaje sobie sprawy wtedy jak ważna jest przyjaźń w związku. Nawet dorośli tego nie wiedzą. Zastanawiają się dlaczego im nie wychodzi, dlaczego nie potrafią się dogadać. Sekretem jest po prostu się lubić.

Przeżyłam z moim kochanym mężem różne sytuacje. Było tragicznie, było romantycznie. Bywało smutno, bywało radośnie. Śmialiśmy się wspólnie do rozpuku, płakaliśmy wspierając się. Czy zrobiłabym coś inaczej? Zmieniła cokolwiek w naszym wspólnym życiu? Nie. Dlatego, że wszystko co się w nim wydarzyło, ukształtowało nas jako ludzi, jako związek. Dzięki temu jesteśmy silniejsi, wiemy czego możemy się spodziewać.

Czy mogę powiedzieć, że bez niego nie przeżyję? Nie! Przeżyję i bez niego, ale nie chcę. Chcę być z nim, kochać, wkurzać się, śmiać, wyruszać we wspólne podróże. Jesteśmy szczęśliwi. Lubimy się i dobrze czujemy w swoim towarzystwie. Potrafimy rozmawiać. Jak będzie kiedyś? Nie wiem. Może się to zmieni! A może nie!

Walczymy o swój związek, zmieniamy się, staramy, dajemy sobie odczuć, że jesteśmy dla siebie ważni. To wystarczy, żeby utrzymać nasz związek i być nadal razem, szczęśliwi. Jesteśmy rodziną, najbliższymi sobie osobami. Każde z nas stara się, żeby było pięknie i kolorowo.

Życzę nam życia o jakim marzymy. Życzę nam miłości, nieustającej, na zawsze, gorącej. Życzę nam przyjaźni i tematów do rozmów. Życzę nam wyrozumiałości i cierpliwości. Życzę nam, żeby nam się nigdy nie znudziło.

Wszystkiego dobrego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *